Apie Jaunimo ugdymo skyrių

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Bendrosios žinios

Pavadinimas: Telšių suaugusiųjų mokykla jaunimo ugdymo skyrius

Adresas: S.Daukanto g.-17, Telšiai

Tel.: 8-444-60262, mob. 865798339

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Įstaigos teisinė forma: valstybinė biudžetinė

Mokymo forma: dieninė (mokoma viena pamaina)

Juridinis kodas: 190597382

Mokomoji kalba: Lietuvių

Jaunimo ugdymo skyrius įsteigtas 2013-09-01 ( reorganizavus Jaunimo mokyklą).

Steigėjas – Telšių rajono savivaldybė.

Mokomoji kalba – lietuvių kalba.

Mūsų skyriui būdinga:

1. Klientų (mokinių, jų tėvų, švietimo skyriaus ) poreikių analizė.

2. Nuolat veikianti įsivertinimo sistema.

3. Tiesioginis bendravimas su potencialiais klientais ( jaunimo centru, pagrindinėmis mokyklomis, vaikų globos namais ir kt.).

4. Naujų klientų paieška (Pedagoginė psichologinė tarnyba, VTAT, pagrindinės mokyklos ir kt.).

5. Pastovus komandinis darbas, analizuojant švietimo sistemos naujoves.

Jaunimo mokyklos Lietuvoje atlieka itin svarbią užduotį dirbdamos su mokymo motyvacijos, saviraiškos, mokymosi sunkumų, elgesio – emocinių problemų turinčiais vaikais, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepritampa įprastoje mokykloje.

Vienas svarbiausių metodų siekiant pagerinti mokinių pažangumą bei mokymosi motyvaciją, yra nemokamos psichologinės socialinės konsultacijos vaikams ir jų tėvams.

Jaunimo ugdymo skyriuje mokosi 12 – 17 metų paaugliai patiriantys sunkumų pagrindinėje mokykloje. Tokia specifika reikalauja tiek individualaus darbo su kiekvienu mokiniu, tiek darbo su mokinio šeima, todėl mokyklos darbuotojai (klasių auklėtojai, socialinė pedagogė, psichologė ir kt.) naudoja įvairius poveikio metodus. Konsultacijos vyksta įvairiais būdais. Dažnai konsultacijų forma būna tiesiog pokalbis su mokinio tėvais apie jo problemas mokykloje ar šeimoje, konkretaus veiksmų plano, kurį naudoja šeima ar skyrius, aptarimas ar susitarimas glaudžiau bendradarbiauti (tėvų skambučiai į mokyklą, vaiko atvežimas; mokyklos darbuotojų skambučiai mokinių tėvams, lankymasis namuose ir pan.).

Taip pat siekiant pagerinti mokinių mokymosi motyvaciją, stengiamasi individualiai dirbti su kiekvienu mokiniu per pamokas, sudominti naudojant vaizdinę medžiagą, sudaryti galimybę įvairių konkursų, žaidimų metu parodyti savo galimybes, išbandyti naują veiklą. Be to mokykloje veikia paskatinimų sistema: pažangą padarę mokiniai vyksta į išvykas, ekskursijas, pramogauja.

Glaudaus ryšio tarp skyriaus ir šeimos palaikymas leidžia mokyklos darbuotojams parinkti individualius, kiekvienam mokiniui asmeniškai tinkančius darbo metodus.

Jaunimo ugdymo skyriaus moksleiviai mokomi pagal individualias ugdymo programas.